Atrakcje

Zamosze i Stare Masiewo stanowią doskonałe miejsce do czynnego jak i biernego wypoczynku. Można tu uprawiać aktywną turystykę rowerową, pieszą lub konną, a zimą pobiegać na nartach. W okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc, a kwatera jest świetną bazą wypadową po rejonie Puszczy Białowieskiej i Zalewu Siemianówka. Najwięcej informacji o terenie gminy Narewka znajdziesz na stronie Zalew Siemianówka i jego okolice. Współczesność, historia, legendy i mity.

Szlaki piesze i rowerowe

Przez Zamosze i Stare Masiewo przebiega wiele tras turystycznych, które umożliwiają wszechstronne poznanie okolic Puszczy Białowieskiej i Zalewu Siemianówka. Goście mogą nieodpłatnie korzystać z dwóch rowerów. Uroki Puszczy można oglądać z zaprzyjaźnionym licencjonowanym przewodnikiem Panią Lucyną Żłobin, która mieszka w leśniczówce 200m od kwatery.

Trasy Nordic Walking

Miłośnicy tej formy wypoczynku mogą skorzystać z siedmiu tras o różnej długości i stopniu trudności, których łączna długość wynosi ok. 100 km.

Miejsce startowe w Hajnówce przy Parku Wodnym:

1. Trasa leśna przechadzka (dł. 3 km czas przejścia - 30 minut)

2. Trasa w pobliżu Krynoczki (dł. 9km czas przejścia 90 minut)

3. Trasa wokół Sacharewa (dł. 11 km czas przejścia 120 minut)

Miejsce startowe przy drodze nr 689 z Hajnówki do Białowieży:

4. Trasa "Krajobrazy Czerlonki" (dł. 9 km czas przejścia 90 minut)

5. Trasa "Trybami Puszczy Białowieskiej" (dł. 15 km czas przejścia 180 minut)

6. Trasa "Pętla Żubra" (dł. 15 km czas przejścia 180 minut)

7. Trasa do Starej Białowieży (dł. 21 km czas przejścia 240 minut)

Przebieg tras i szlaków na terenie gminy Narewka znajduje się na mapie interaktywnej.

Sporty zimowe

Zimą szlaki turystyki pieszej i rowerowej oraz trasy do nordic walkigu zamieniają się w idealne miejsce do biegania na nartach. Zima jest najlepszym okresem na spotkanie mieszkańców Puszczy: żubrów, jeleni, dzików, saren, zajęcy, lisów, kun, łasic i inne. Naszym Gościom dorosłym i młodzieży oferujemy bezpłatnie narty biegowe.

Spływy kajakowe

W miejscowości Narewka oddalonej o 12 km od kwatery znajduje się stanica, w której można wypożyczyć kajaki. Trasa spływu rzeką Narewka i Narew pozwala poznać dziewicze tereny często niedostępne innym formom turystyki. Telefon do stanicy - tel. 85 685 80 62

Relaks nad wodą

Zalew Siemianówka stanowi dodatkową atrakcję dla miłośników wędkarstwa, sportów wodnych i ornitologii. W miejscowościach Stary Dwór i Rudnia można oddać się rozkoszy plażowania i popływać po zalewie korzystając z wypożyczalni sprzętu wodnego. Wieże widokowe umożliwiają podziwianie bogatej fauny i flory tej okolicy.Na wyposażeniu kwatery są dwie lornetki obserwacyjne. (Mapa turystyczna okolic zalewu)

Jazda konna i rajdy konne po Puszczy Białowieskiej

W odległości 300 m od kwatery na 10 hektarowej działce pasą się konie huculskie. Gospodarstwo prowadzi Pan Andrzej Karczewski właściciel kwatery agroturystycznej "Tarpan". Jest on zarazem instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością "jazda konna". Prowadzi jazdy dla początkujących i mało zaawansowanych. Organizuje jedno i kilkudniowe rajdy konne po Puszczy Białowieskiej i jej okolicach.

Script logo